התקנת מעליות בבניינים משפרת את איכות החיים ומעלה את ערך הדירות. איך מתקינים מעלית? מי הם אנשי המקצוע שיעשו את העבודה ומה חשוב לדעת על התקנת מעליות. כל התשובות במדריך זה.
 
התקנת מעלית תעלה  את ערך הדירה שלכם

אנשי המקצוע אשר עוסקים בהתקנת מעליות יאמרו לכם כי פעולת ההתקנה היא פעולה פשוטה, הפרוצדורה היותר מורכבת באה לידי ביטוי בתכנון המעלית ובבירוקרטיית האישורים. בשנת 1974 המדינה החלה לחייב את כל חברות הבנייה להתקין מעליות בכל הבניינים בהם בונים מעל לארבע קומות. כיום, דיירים אשר מחליטים על התקנת מעלית בצורה פרטית  הם דיירים המתגוררים בבניינים המונים מספר קומות ומעוניינים להעלות את ערך הדירה ואיכות החיים שלהם. אם אתם עדיין מתלבטים האם להתקין מעלית בדירה שלכם בטח תשמחו לשמוע כי ערך הדירה יכול לעלות בעד 25% בעקבות התקנת מעלית.
 
התקנת מעלית רק באישור הדיירים

תהיו חייבים לקבל את הסכמתם של שני שליש מדיירי הבניין. קחו בחשבון כי הדיירים שמתגוררים בקומות הנמוכות לא בהכרח יהיו מעוניינים בכך ולכן ההמלצה היא לומר להם כי ערך הבניין יעלה וכן הדירה שלהם ולסכם איתם כי הם יישאו בעלויות נמוכות יותר מאשר בעלי דירות המתגוררים בקומות הגבוהות של הבניין.

חשוב לדעת:

 • אין שום חוק בישראל אשר יכול לחייב את דיירי הבניין להשתתף בעלות של התקנה מעלית ואין זה משנה אם זכיתם להסכמה של רוב דיירי הבניין.
   
 • החוק בישראל כן מחייב את כל דיירי הבניין להשתתף בעלויות התחזוקה לאחר שהותקנה המעלית.
   
 • אם קיים סיכון שמא התקנת מעליות תגרום לפגיעה בחלקים מסוימים של הבניין, כמו למשל החזית של הבית, חדר המדרגות וחלקים משותפים נוספים, תצטרכו לוותר על התקנתה.

מה עושים לאחר ההסכמה של הדיירים?
 • היתר בניה - לאחר שרוב הדיירים אישרו כי הם מעוניינים בהתקנת מעלית תגישו בקשה לעירייה / רשות מקומית ובה אתם מבקשים שהרשות תאשר לכם התקנת מעלית. חשוב לקחת בחשבון כי קרוב לוודאי שהרשות תבקש מכם לשלם עבור ההשבחה של הנכס בעקבות עליית הערך שלו בגלל הכוונה להתקין מעלית.
   
 • חברת חשמל- לאחר קבלת האישור תפנו אל חברת החשמל  בבקשה שישלחו חשמלאי אשר יכין את התשתית עבור ההתקנה של המעלית. שימו לב, אין אפשרות לשכור חשמלאי באופן עצמאי וחייבים לעשות את הפרוצדורה תוך אישור של חברת החשמל.
   
 • בחירת חברת מעליות- בשלב זה יהיה עליכם לבחור חברה אשר מספקת שירותי אחזקת מעליות, התקנת מעליות ותיקוני מעליות. כאן הבחירה חייבת להיות קפדנית וזאת על מנת שלא ייווצר מצב בו אתם שוכרים את שירותיה של החברה ומגלים כי היא אינה מקצועית דיה. כאן אנו נכנסים לתמונה. אנו נשמח לספק לכם מומחים בתחום שיפוץ מעליות, התקנה של מעליות ואחזקה שוטפת של מעליות. השירות הוא ללא עלות או התחייבות כלשהי ויכול לייעל את זמנכם. השאירו את הפרטים והמומחים שלנו יחזרו אליכם וימליצו לכם על סוג המעלית המתאימה לכם (מעלית בחדר המדרגות או מעלית חיצונית)
 
התקנת מעליות- מה חשוב לדעת?

 • מעלית פנימית- תצריך מכם שטח פנוי של 1.40*1.40 והחלטה באשר לסוג הפיר בו אתם מעוניינים (פיר בנוי שלוקח חודש לבנות אותו או פיר העשוי ממתכת הנבנה במהירות).
   
 • מעלית חיצונית- רוב הדיירים בוחרים במעלית הידראולית ולא חשמלית וזאת משום שהיא שקטה ובטוחה יותר. החיסרון היחיד של מעלית זו הוא שהעלות שלה תהיה גבוהה יותר.
חשוב:תוכלו להשתמש במעלית רק לאחר שתקבלו אישור מיוחד הנקרא 'אישור שימוש' ממכון התקנים.
 
מעוניינים שמומחים בתחום התקנת מעליות יספקו לכם ייעוץ ויענו על כל השאלות שלכם? השאירו את הפרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם.